• جدید

نرم افزار دایره المعارف الامام الشهید السید محمد باقر الصدر قدس سره الاصدار الثانی

۸۹ عنوان کتاب در ۱۹۱ جلد از آثار سید محمدباقر صدر رحمه الله و دیگر منابع مرتبط با آثار ایشان، به صورت متنی و تصویری، در موضوع: بحث‌های قرآنی، اصول فقه، تاریخ تحلیلی، تراجم و...نرم افزار «دانشنامه امام شهید سید محمدباقر صدر ـ نسخه 2»، ارائه دهنده آثار امام شهید سید محمدباقر صدر است که با همکاری «مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی» و «پژوهشگاه علمی تخصصی شهید صدر» تهیه و تولید شده است. در ذیل، با محتوا و قابلیتهای این برنامه آشنا می شوید.

در این کتابخانه الکترونیکی، آثار امام شهید سید محمدباقر صدر و دیگر منابع مرتبط با آثار ایشان، به صورت متن و تصویر، به زبان عربی قابل دسترسی است. موضوعات کتب این برنامه عبارت اند از: بحث‌های قرآنی، اصول فقه، تاریخ تحلیلی، تراجم، فقه استدلالی، فقه اقتصادی، فقه فتوایی، کلام، انديشه اسلامی، فلسفه و منطق.

نرم افزار حاضر، همچنین، ده­ها قطعه صوت مرتبط از ايشان مرتبط با ایشان در موضوع: اصول فقه، فقه، تفسیر، اهل بیت(ع) و معارف اسلامی را به همراه فیلم و تصویر در معرض استفاده علاقه مندان قرار داده است.

  • نماد اعتماد دو ستاره نماد اعتماد دو ستاره
  • نماد ساماندهی وزارت ارشاد نماد ساماندهی وزارت ارشاد
  • پشتیبانی 24 ساعته رایگان پشتیبانی 24 ساعته رایگان

«پژوهشگاه تخصصى شهيد صدر» با هدف پيگيرى نشر آثار امام شهيد صدر به همراه تصحيح و ويرايش كامل تأليفات معظم ‏له، از اين همايش منشعب و مستقل گرديد و تا زمان تشكيل اين همايش، انتشار پنج جلد از اين آثار به انجام رسيده بود كه تا نشر ۲۰ جلد ادامه پيدا كرد. در اين ميان، اينجانب نيز توفيق ايفاى نقشى مؤثر را در افزودن سه كتاب ديگر به دست آوردم تا اين مجموعه به ۲۳ جلد برسد و در فاصله زمانى اخير، به كتابهاى ديگرى نيز دست پيدا كرديم كه به مدد الهى پس از آماده‏ سازى، انتشار خواهند يافت.

خداى متعال به اينجانب توفيق كاوشى حدوداً ده‏ ساله را در آثار امام شهيد صدر عطا نمود كه علاوه بر تدوين «دانشنامه محمد باقر صدر: زندگينامه و مجاهدتها در واقعيتها و اسناد در پنج جلد»، ثمرات فراوان ديگرى از جمله تعداد بسيار زيادى از مطالب شامل: اسناد، تقرير و شرح دروس و پژوهشها و نيز ترجمه به زبانهاى خارجى را در بر داشت.

افزون بر اين، براى تكميل كردن فايده كار و به منظور نشر آثار شهيد صدر در سطحى گسترده و با همه وسايل ممكن، ايجاد پايگاهى الكترونيكى را در دستور كار قرار داديم كه دربردارنده همه اطلاعات گردآمده در بايگانى ما و تبديل آن به صورت ديجيتال است؛ آن هم در كنار نرم ‏افزارى سترگ كه امكان جستجوى پيشرفته در متن را فراهم ميسازد؛ يعنى همين كتابخانه الكترونيكى عظيمى كه اينك در دست شما است.

430897